1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5554

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-16, 08:20   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Aisza myślę że Richelieu bardzo dobrze wszystko wytłumaczył. Nasi moderatorzy maja naprawde dużą wiedzę.
Richelieu napisał/a:
Ola Olka napisał/a:
Aisza napisał/a:
Cytat:

Przed cystektomią ani po nie została poddana chemioterapii ani radioterapii.

Przed nie było zapewne potrzeby bo mama zakwalifikowała się do leczenia operacyjnego.
Zgadzam się że to poważnie wątpliwe w świetle cytowanych zaleceń. Próbowałam tylko zrozumieć jakoś taką a nie inną decyzję lekarza, niestety jak można przeczytać poniżej nie była ona prawdopodobnie żadnym wyjątkiem.

Cytat: Chemioterapia neoadjuwantowa (NC) jest wciąż rzadko stosowaną opcją terapeutyczną u chorych z rakiem naciekającym mięśniówkę pęcherza moczowego (MIBC), mimo licznego grona zwolenników wśród ekspertów (Babjuk, Herr). Obserwowany 5–6% wzrost całkowitej przeżywalności dla wielu wydaje się wciąż niewystarczającą korzyścią, by opóźniać leczenie radykalne. Przede wszystkim jednak podkreśla się brak narzędzi pozwalających identyfikować chorych, którzy odniosą największą korzyść z leczenia skojarzonego. źródło http://www.przeglad-urolo...rtykul.php?2718

Artykuł jest z 2014 możliwe że standarty już tu się zmieniły.
Pozdrawiam serdecznie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2017-02-16, 19:23 ]
Cytowany artykuł z 2014 r. jest późniejszy niż 'Zalecenia' (z 2013 r.),
zatem można przypuszczać, iż jest to opinia niezależna, zapewne wynikająca z innych przesłanek (wyników badań) na których opierają się autorzy artykułu.


  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5554

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-15, 16:47   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Aisza napisał/a:
choć niektóre źródła podają, że niszczą też mikro przerzuty niewykrywalne przez TK.
Tak też o tym czytałam - ale niestety nie mogę powiedzieć czy źródło było wiarygodne.
Może ktoś z moderatorów się jeszcze w tej kwestii wypowie - poczekaj.
Aisza napisał/a:
Chciałabym wiedzieć czy tak rzeczywiście jest, że nie stosuje się chemii po cyctektomii przy takim zaawansowaniu choroby i przy dużej złośliwości - wydaje mi się że przypadek mamy jak najbardziej kwalifikował się do podania chemii.
Tu są także różne opinie do znalezienia.

Tu możesz znaleźć interesujące dla ciebie informacje: http://www.onkonet.pl/dp_nump_npecherza.html

Aisza napisał/a:
Choć teraz to już pozamiatane, bo są przerzuty.
Niestety. Teraz trzeba kontynuować leczenie. Nie załączyłaś żadnych wyników wiec nie wiadomo jaki duży ten rozsiew jest. No ale miejmy nadzieję że będzie dobrze i że chemia zadziała.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Ola Olka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5554

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-02-15, 14:12   Temat: Rak pęcherza moczowego z przerzutami
Aisza witaj na forum.
Aisza napisał/a:
Przed cystektomią ani po nie została poddana chemioterapii ani radioterapii.
Przed nie było zapewne potrzeby bo mama zakwalifikowała się do leczenia operacyjnego. Jeżeli chodzi o chemię po czyli adjuwantową jest to chemioterapia podawana po operacji, w przypadku kiedy istnieje ryzyko, że komórki rakowe nadal są w organizmie.
U was lekarze podjęli inna decyzję - prawdopodobnie na podstawie konkretnych badań?
Aisza napisał/a:
Wszystkie wyniki badań krwi przed chemioterapią miała książkowe i stan ogólny bardzo dobry, żadnych objawów.
Chemia ma wiele skutków ubocznych jest agresywna, czasami wyniki lecą na dół. Trzeba kontrolować.
Aisza napisał/a:
Nie daje mi spokoju myśl czy jeżeli miałaby chemioterapię okołooperacyjną (tuż przed lub po) nie doszłoby do przerzutów.
Tego nie wiadomo. Na jakiej podstawie została podjęta taka decyzja (tzn rezygnacja z chemioterapi po zabiegu)?

Przykro mi że tak się sytuacja rozwineła.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group